Son Eklenenler

20 Mart 2015 Cuma

yakupcetincom

Kredi Borcunuz İcralık diyen Mailler ile Dolandırılmayın!!!


Son günlerde bana sanki Garanti Bankasından mış gibisinden mailler geliyor, işte son ödeme dönemine geldiniz, icra takibine başvurulacak vs vs. Aklınıza gelecek kırk türlü korkutma ve panikle yanlış yaptırma taktiği.


İlk geldiğinde gerçekten inandım maile; Malum bankalara güvenim sıfır, ben öyleyim sizde öylemisiniz bilmiyorum ama. 4-5 sene önce Garanti Bankası Bonus Kredi kartını kullanıyordum, bazı rahatsızlıklardan dolayı kartı kızarak iptal ettirdim, tüm borcumu ödemedim bir iki ay sonra 1,5 TL veya 3 TL'lik borç çıkardılar gecikme faiz vs derken onuda ödedim kapattım kurtuldum.

Bu mailler mail adresime ilk düştüğü günlerde aklıma gelen yine küsür kaldı bildirmediler, binleri buldu borç diye düşündüm. Zorla eski kredi kartı bilgilerimi buldum müşteri hizmetlerini aradım, daha fazla bilgi istedi unuttum dedim yardımcı olun kişisel bilgilerimle sorun cevaplayayım sadece borcu öğreneceğim yok efendim o şekilde olmaz, Şubenize gidin. Malum Bozkır'da Garanti Bankası şubesi yok kıza kıza Seydişehire yolum düştüğünde gittim, şubede baktılar "yok efendim ne kartınız var ne hesabınız hepsi kapalı görünüyor" teşekkür ettim çıktım bankadan.

Bankadan teyit aldıktan sonra maili incelemeye başladım, domain uzantısı ile harici tüm mailleri de [email protected] olarak topluyorum adamlar sallamış, [email protected] diye mail düşmüş email kutuma, Mail adresi [email protected] idi bugün değiştirmişler [email protected] yapmışlar, buraya kadar her şey mantıklı görünüyor kartınız benim gibi iptal olmuş ise ve kart bilgilerinizi hatırlamıyorsanız kart bilgileri hata kısmı da doğru gelir, dikkat edilmesi gereken asıl nokta ise müşteri hizmetleri görüşme telefonu bu telefon çakallığın başladığı ve zirveye ulaştığı son nokta...

Şeş kaza haciz diye paniklesem direk orada verilen numarayı arasam sıkıntı adamlar korku ve paniğinizden yararlanarak tüm bilgilerinizi çekecekler, çünkü bizzat siz vereceksiniz bilgileri. Adamlar telefon numarasına sesli yanıt sistemi koymuşlar aradığınızda tc istiyor yazıyorsunuz eksik bilgi Müşteri numaranızı girin diyor giriyorsunuz oda yetersiz bilgi şifrenizi girin gir babam gir sonuçta bilgiler uçtu. Sahtekarları ve taktiklerini çözdükten sonra aradım bu sordukları sorulara hallerini hatırları bol bol yad ederek cevap verdiğim için biliyorum.

Ben bana gelen maili ilk gördüğümde direk garanti.com.tr'ye girdim, müşteri hizmetleri numarasını aradım iletişime geçtim, onları arasam gerçekten de kartım olsa yanılıp bilgilerimi versem kartımı hortumlayacaklar.

Aman ha siz siz olun kesinlikle ve kesinlikle nerede ne şekilde olursa olsun bu tarz bankalardır vs farklı kurumlarda iş yerleri irtibatlarında, kurumun web sitesine girerek ana müşteri hizmetleri harici bilgileri gaile almayın, değilse gerçekten ele geçirdikleri kart bilgileriniz ile harcadıkları paraların haczi ile baş başa kalabilirsiniz.

Yakup Çetin 08.10.2013 08.36

Gelen Mail Metni;

Sayın Yakup Çetin,
5549***3031 nolu Kartınızdaki 2 dönem gecikmeden dolayı banka takibine alındınız.Bankacılık sektöründe olumsuz sicil kaydınızın oluşmaması için ödemenizi acil yapınız02124109000Sitemizdeki yeni içerikleri E-posta adresinizle takip edin :