Uluslararası Sermayenin Yeni Pazarlama Taktiği Adınız - Sözler Günlüğü - Yakup Çetin
Son Kelam Makaleleri
Loading...

20 Mart 2015 Cuma

Uluslararası Sermayenin Yeni Pazarlama Taktiği Adınız


Ülkemizde bir nebzede olsa yerli üretimin önemli ve desteklenmesi gerektiği bilinci yaygınlaşıyor, insanlar kendi ülkelerinin ürünlerinin daha iyi olduğu inancına yavaş yavaş hakim olurken uluslararası sermeyeli şirketlerde yeni bir pazarlama yöntemine adım attı.

Kendi adıma söyleyeyim artık mümkün mertebe bildik tanıdık ürünleri tercih ediyorum birde Konyalıyız ya bizimde bir gurur kaynağımız var bölgenin gücü Torku her alanda ürünleri ile bizlerin hizmetinde.

Neyse bölgesel gönülden reklam hizmetimizi geçelim konumuza saadete gelelim, Ulusal sermayenin yeni reklam ve pazarlama stratejisi isminiz yanlış duymadınız sizi artık adınızla tavlıyor. Kendinizi daha özel  hissettirip ürünlerini keyifle satın alıp tüketmenizi amaçlamak talar.

Bunu da başarmış durumdalar sosyal medyada kendi isimlerini içeren ürünlerle hatıra fotoğrafları çektirenlerimi sorarsınız, sevgililerinin isimlerine sarılıp yatanları mı.

Açıkçası ürünlerine ilgi biraz daha azaldıkça ne gibi pazarlama stratejileri getirecekler merakla bekliyorum. Ben tv izleme alışkanlığım olmadığı için tv'de ki reklam çalışmaları görmediğim için ilk ümit adında bir kola gördüm ve ilk yorumum yeni bir yerli firma piyasaya girdi galiba dedim ama meğer durum farklıymış sonradan anladık.

Bu firmalara pazarlama stratejilerinde başarılar dileriz, ancak ilk okulda yaptığımız etkinliklerde aklımızda kalan bir sloganla sözlerime son veriyorum "Yerli malı Yurdun malı herkes onu kullanmalı".

İşte isminizle pazarlama yapan firmaların örnek görselleri;

 
Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done