Oyuna Gelmemeli, Olay Türk Kürt Meselesi Değil Vatan Meselesi - Sözler Günlüğü - Yakup Çetin
Son Kelam Makaleleri
Loading...

14 Eylül 2015 Pazartesi

Oyuna Gelmemeli, Olay Türk Kürt Meselesi Değil Vatan Meselesi

Ülkemizde son günlerde yaşanan olaylar gerçekten üzücü bir durumda, her gün bir şehit, her gün bir fidanımızın acısı yüreğimizi yakıyor.  Rabbim tüm şehitlerimizin kederli ailelerine sabırlar versin.

Bu olaylarda o kadar Şehit verilirken, bu şehitler için toplumsal tepkiler oluşturulurken işi Pkk Terör cephesinden çekip sanki olaylar Kürt - Türk olayıymış gibisinden bir algı yaratılarak insanlar kinle yoğrulup kaos çıkartılmaya çalışılıyor. Şehitlerimizi alet edilerek Vatanımızın birliğine ve dirliğine göz dikiliyor.

Bu tür olaylara bilmeden alet olmamak için bilinçli olmak lazım, Acımız çok büyük tarifi imkansız son bir ayda onlarca ocak yandı tutuştu Anadolu'mun bağrında. Bu tutuşan ocakların içinde Türk ocakları da var Kürt ocakları da var, bu insanlarda bu vatanın bölünmez bütünlüğü için vatan sağ olsun, kahrolsun Pkk diyen ocaklar. Türkiye'ye gönülden bağlı insanlar. Kürt halkından hainler yok mu var, onlarca binlerce bu milletin ekmeğini yeyip içip hıyanet içerisinde olan. İster Kürt olsun ister hangi ırktan olursa olsun binlercesi var, bu vatandan beslenip bu vatana silah sıkan, hain emeller güden.

Devletin bölünmez bütünlüğüne göz dikmiş olan kişiye veya topluluğa hangi milletten olursa olsun, Devletin asla affı olmamalı gerekli şekilde en katı yaptırım yapılmalı, yaktıkları ateşte kendileri boğulmalı. Bunda iç dış hiç bir güçten etkilenmeden korkmadan aman verilmeden kararlı bir şekilde yapılmalı. Ama unutulmamalıdır ki 7'den 70'e ben bu vatanın  evladıyım diyenler asla alet edilmemeli kaos yaratıp bizi bize kırdırmak istemeyenlerin oyununa gelinmemeli.

Dün Çanakkale'de bir ve beraber savaştığımız gibi yine beraber savaşabilmeli ve sözde Kürtlerin temsilciliğine soyunan, Kürt oldukları bile şüpheli bu kendini bilmezlere ders verilmedir.


Oyuna Gelmemeli; Olay Türk, Kürt Meselesi Değil Vatan Meselesi. Çanakkale'de topla silahla yenemedikleri bizi bir birimize kırdırma gayesine hiç birimiz alet olmamalıyız.


Son Söz olarak Martin Luther King'in sözüyle bitirelim "Ya birlikte kardeş gibi yaşamayı öğreneceğiz ya da aptallar gibi hep beraber yok olacağız" 

Yakup Çetin - 14.09.2015

Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done