Hazırlanın Dünya'yı terkediyoruz - Sözler Günlüğü - Yakup Çetin
Son Kelam Makaleleri
Loading...

23 Şubat 2017 Perşembe

Hazırlanın Dünya'yı terkediyoruz

İyi akşamlar arkadaşlar Nasa dünyalılara müjdeyi verdi, valizlerinizi toplayabilirsiniz.

Hepimiz demiyormuyuz bu Dünya'nın çivisi çıktı diye, Nasa çivisi çıkmamış yedi gezen bulmuş ve bu Dünyalardan üçünde yaşam kesinmiş diğer dördünde de hayatın olması yüksek ihtimalmiş.

Google amcamızında Doodle yaptığı NASA tarafından keşfedilen 7 gezegen haberi dünyada ki herkes tarafından büyük heyecan yarattı. Evrende yaşayan tek canlılar olup olmadığımız sorusu yıllardır bilim dünyasının cevabını aradığı soruların başında geliyordu. Bu yapılan açıklama sonrası Dünyamız gibi yaşama elverişli Dünyaların olması burada canlı yaşamının olması ihtimalini artırdı. 

NASA'nın dün yaptığı açıklama bu soruya cevap verecek mi herkes tarafından merak ediliyor. Ancak kuşkusuz bu keşif insanoğlunu bu sorunun cevabına bir adım daha yaklaştırıyor. Özellikle Bilim adamları, gezegenlerden üçünün su varlığını ve canlı yaşamını destekleyebilecek yapıda olduğunu ifade etmesi oldukça dikkat çekti.

Yalınız sizde ben gibi bu Dünya'dan yeni Dünya'ya gitmek için valiz hazırlıklarına başladıysanız kötü bir haberim var bu gezenler Dünyamızdan 39 ışık yılı ötedeki  yani matematiksel olarak 39 x 9.500.000.000.000 km! buraya bir bakıp gelmek için uzun bir süre beklememiz gerekecek.

Biz gidemesekte orada bir yerlerde sesimizi duyabilecek bir şeylerin olması haliyle insan oğlunu heycanlandırmaya yetti tahminimce. Benim gibi Bilim Kurgu filimlerini seven insanlar içinde uzun seyahatlerin ileri ki zamanlarda ümkün olabileceği aşikardır. Geçmişin bilim kurguları bu gün gerçek! Neden bugünün bilim kurguları yarının gerçekleri olmasın. 

İhtimal varsa ben giderim bu Dünya'dan Allah'a emanet olun hayırlı geceler... 😀

Yakup Çetin - 23.02.2017 - 21:48
Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done