Bir Bekar olarak 11 Kasım Dünya Bekarlar gününü kaçırmak. - Sözler Günlüğü - Yakup Çetin
Son Kelam Makaleleri
Loading...

12 Kasım 2018 Pazartesi

Bir Bekar olarak 11 Kasım Dünya Bekarlar gününü kaçırmak.

Bugün maillerimi kontrol ederken  11 Kasım tarihinin Çin merkezli olarak Dünya Bekarlar günü ilan edildiğini öğrendim.

11 Kasım Dünya Bekarlar günün olduğunu 12 Kasım'da öğrenince biz bekarlar için icat edilmiş tek günü kaçırmanın üzüntüsü içerisindeyim 😀 Bekarlar günü 1990'lı yıllarda Sevgililer Günü karşıtı olarak başlamış ve bekarların da kendi günlerini kutlayabilmesi için ortaya çıkarılmış bir özel günmüş. Biz bekarlığı o kadar özümsemişiz ki günümüzden bile haberimiz yok😀

Şaka bir tarafa böyle bir günün olduğunu ve özel günler içerisinde en çok hasılat yapılan bir gün olduğunu öğrendim. Düşünün 2017 yılında Alibaba firması verilerine göre 25,3 Milyar $ satış yapılmış. Bakalım dün kutlanan bu günde ne kadar hasılat yapıldı.
Bekarlar günün kutlandığı ve en iyi gelirlerin elde edildiği ülke Çin'miş. Çin'in nüfusu düşünülünce demek ki bekar sayısı da çok fazla olunca rağbet çok fazla.

Günümüzde her şey ekonomiye dayandığı için özel günlerde hep tüketim endeksli şeyler. Düşünün bizler için popüler olan Anneler günü, Babalar günü ve Sevgililer günü. Düşünün bu özel günler güzelde insan sevdiğini sadece bir gün mü hatırlamalı ve bu hatırlamalar da tamamen ekonomik olarak bir şeylere mi endekslenmeli? bence hayır.

Konunun özü özeti bilmediğimiz bir gün varmış onuda öğrendik, dünkü 11 Kasım Bekarlar günü hediyelerinizi bugünde verebilirsiniz benim  için sorun teşkil etmiyor. 😀😀😀 Biz bu gidişle 2019'da da Dünya Bekarlar gününü haberimiz olmadan kutlarız. 😀

Esenlikle kalın 12.11.2018 - Sözler Günlüğü
Yorumla ve görüşün değerlensin


EmoticonEmoticon

    Hayat bir an, o da bu an...
Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done